Ładuję dane.
Może to potrwać od kilkunastu do kilkudziesięciu sekund, prosimy o cierpliwość
Moto Konfigurator Wybierz swój motocykl

Ciśnieniomierze

Znaleziono: 4 produktów

Czym dokładnie są manometry do opon motocyklowych?

Ciśnieniomierze do opon motocyklowych są niezwykle istotnymi narzędziami dla każdego motocyklisty, któremu zależy na bezpieczeństwie i wydajności jego pojazdu. Te niewielkie, lecz ważne urządzenia umożliwiają precyzyjny pomiar ciśnienia powietrza w oponach, co ma kluczowe znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania motocykla na drodze.

Współczesne mierniki ciśnienia w oponach motocyklowych są zwykle kompaktowe, lekkie i łatwe w obsłudze. Zazwyczaj posiadają wygodny uchwyt, który ułatwia trzymanie ich podczas pomiaru, oraz zintegrowany manometr, który pokazuje aktualne ciśnienie w jednostkach PSI (pound per square inch) lub BAR. Niektóre modele mogą również wyświetlać wartości w kilopascalach (kPa).

Działanie ciśnieniomierzy do opon jest stosunkowo proste. Wystarczy przystawić końcówkę ciśnieniomierza do wentyla opony, a następnie odczytać wartość PSI/BAR z wyświetlacza. Ważne jest, aby zapewnić, że końcówka jest prawidłowo umieszczona na wentylu i nie ma wycieku powietrza podczas pomiaru, co mogłoby wpłynąć na dokładność odczytu.

Po co sprawdzać ciśnienie w oponach przy użyciu manometru do opon?

Regularne sprawdzanie ciśnienia w oponach motocyklowych jest kluczowym elementem dbania o bezpieczeństwo jazdy. Dlatego odpowiedni miernik ciśnienia do opon jest tak ważny. Niedostateczne ciśnienie może prowadzić do zmniejszonej przyczepności, wydłużonego hamowania, a nawet utraty kontroli nad motocyklem, zwłaszcza podczas jazdy w zakrętach lub na mokrej nawierzchni. Z kolei nadmiar ciśnienia może prowadzić do szybszego zużycia opony, pogorszenia komfortu jazdy oraz zmniejszenia przyczepności.

Wartości ciśnienia zalecane przez producentów motocykli są zazwyczaj podane w instrukcji obsługi lub na tabliczce znamionowej umieszczonej na ramie pojazdu, lub w okolicy koła. Zalecane jest regularne sprawdzanie ciśnienia w oponach, najlepiej przed każdą jazdą, zwłaszcza jeśli motocykl był nieużywany przez dłuższy czas lub jeśli planowana jest dłuższa podróż. Warto więc zaopatrzyć się w manometr do opon.

W ten sposób, ciśnieniomierze do opon motocyklowych stają się niezastąpionymi narzędziami dla każdego motocyklisty, który dba o swoje bezpieczeństwo i komfort jazdy, umożliwiając precyzyjne monitorowanie ciśnienia w oponach i zapewniając pewność, że motocykl jest gotowy do drogi.

P.U.H. DEFENDER S.C. | ul. Góra Libertowska 50 | 30-444 Libertów | woj. małopolskie | email: info@defender.net.pl | tel:666 303 505 | NIP: 6751395918
pixel