Ładuję dane.
Może to potrwać od kilkunastu do kilkudziesięciu sekund, prosimy o cierpliwość
Moto Konfigurator Wybierz swój motocykl

Kaski adventure

Znaleziono: 184 produktów

Kask adventure - czym jest? Dla kogo jest przeznaczony?

Kask adventure to połączenie kasku integralnego szosowego z kaskiem offroadowym/enduro. Najważniejszymi cechami wyróżniającymi go są szczęka charakterystyczna dla kasków enduro, wizjery i często również blendy, a także daszek chroniący przed słońcem, gałęziami i kamieniami w trakcie jazdy offroadowej. Przeznaczony jest dla użytkujących motocykle adventure motocyklistów, którzy lubią zjeżdżać z utwardzonych szlaków i eksplorować okolicę drogami ziemnymi lub bezdrożami.

Motocykle adventure to pojazdy, które są w stanie podołać każdemu wyzwaniu. Podobne pod tym względem są kaski adventure — bardzo dobrze sprawdzają się zarówno na asfalcie, jak i w terenie. Dlatego warto zaopatrzyć się niego zamiast szosowego kasku integralnego lub szczękowego jeśli masz czasem w zwyczaju wybrać się w teren.

Kask adventure - jakie są jego mocne i słabe strony?
Przede wszystkim wysunięta do przodu szczęka umożliwia łatwiejsze oddychanie, gdy znajdujemy się w terenie. Obszerne wloty wentylacyjne rodem z kasków enduro, które są zamykane, tylko pomagają w offroadzie. Wizjer, który można zdemontować w celu montażu gogli, daje izolację akustyczną gdy przemieszczamy się drogami asfaltowymi. Ponadto wiele kasków adventure umożliwia demontaż daszka, aby przekształcić swoją bryłę w ciekawie wyglądający kask na streetfightera.

Niestety kask adventure nie ma samych zalet. Wadami są przede wszystkim gorsza aerodynamika, co może być szczególnie odczuwalne podczas szybkich przelotów autostradą, a także masa. Daszek w trakcie takich tras również może ciągnąć do tyłu, więc możliwość jego zdjęcia potrafi być na wagę złota. Musisz wiedzieć, że jeśli masz w planie przemieszczać się wyłącznie po asfalcie, to zwykły szosowy kask integralny lub szczękowy będzie lepszy. W przypadku wyłącznie offroadowego zastosowania lepiej zakupić kask enduro. Kask adventure to kompromis, ale udany.

Jaki kask adventure kupisz w sklepie Moto-Tour?
W nasze ofercie mamy kaski adventure różnych producentów takich jak Shoei, Arai, HJC czy Airoh. Każdy z nich został przygotowany do długich podróży na asfalcie i w terenie, dokładnie tak samo jak motocykle adventure. Szczegóły dotyczące kasku znajdziesz wchodząc na kartę produktu, który Cię interesuje. A jeśli masz pytania lub coś byłoby niejasne, zachęcamy Cię do kontaktu z naszymi specjalistami, którzy z pewnością Ci pomogą.

P.U.H. DEFENDER S.C. | ul. Góra Libertowska 50 | 30-444 Libertów | woj. małopolskie | email: info@defender.net.pl | tel:666 303 505 | NIP: 6751395918
pixel