Ładuję dane.
Może to potrwać od kilkunastu do kilkudziesięciu sekund, prosimy o cierpliwość
Moto Konfigurator Wybierz swój motocykl

Smary uniwersalne

Znaleziono: 2 produktów

Czym wyróżniają się smary uniwersalne?

Regularne smarowanie ruchomych części motocykla, takich jak łożyska, dźwignie zawieszenia czy łożyskowania wahaczy to obowiązek każdego posiadacza jednośladu. Jednocześnie, jest to najlepszy sposób aby wydłużyć żywotność łańcucha oraz kół zębatych i jedna z niezbędnych czynności eksploatacyjnych. Obecnie w pojazdach montowane są przede wszystkim łańcuchy zakryte z okrągłymi i krzyżowymi uszczelnieniami. Dzięki temu są one lepiej chronione przed zabrudzeniami, osadzaniem kurzu oraz błota. Dodatkowo lepiej zabezpieczają przed utratą smaru. Niemniej jednak, w wielu starszych modelach oraz budżetowych pojazdach można nadal spotkać się z łańcuchami odkrytymi. Niestety, ze względu na ich konstrukcję, są dużo bardziej podatne na zabrudzenia oraz wymagają większej uwagi. Z tego względu, niezbędne będą nam smary uniwersalne do motocykla, które powinny być używane stosunkowo często, po wcześniejszych oczyszczeniu łańcucha. Zaniedbanie tego typu zabiegów prowadzi do spadku mocy, która jest przenoszona na tylne koło.

Jakie smary uniwersalne do motocykla można znaleźć w naszej ofercie?

Brak regularnego smarowania skutkuje również gwałtownym wzrostem temperatury oraz zwiększeniem tarcia między zębatkami a łańcuchem. W konsekwencji są one narażone na szybsze zużycie. Smary uniwersalne przedłużają żywotność opisywanych elementów. Co za tym idzie, można liczyć na zmniejszenie kosztów eksploatacji pojazdu. Produkty dostępne w naszej ofercie wpływają ponadto na cichszą pracę łańcucha oraz skutecznie zabezpieczają przed negatywnym działaniem wody, również morskiej. Nie trzeba zatem obawiać się korozji.W asortymencie znajdują się smary uniwersalne do motocykla wyróżniające się wysoką wydajnością i szerokim zastosowaniem. Mogą być z powodzeniem wykorzystywane nie tylko do smarowania elementów motocykla, ale także ATV, samochodu i poszczególnych części sprzętu motorowodnego. Obecność związków aluminium ogranicza ryzyko wytapiania oraz odrywania. Oferujemy produkty takich marek jak Bel-Ray, Ipone oraz S100.

P.U.H. DEFENDER S.C. | ul. Góra Libertowska 50 | 30-444 Libertów | woj. małopolskie | email: info@defender.net.pl | tel:666 303 505 | NIP: 6751395918
pixel