Ładuję dane.
Może to potrwać od kilkunastu do kilkudziesięciu sekund, prosimy o cierpliwość
Moto Konfigurator Wybierz swój motocykl

Stabilizatory karku

Znaleziono: 21 produktów

Jak działa stabilizator karku?

Ochraniacz karku odpowiada za ograniczenie nadmiernego przeginania szyi w trakcie upadku. W takiej sytuacji ruch głowy zarówno na boki, jak i do przodu oraz do tyłu zostaje zablokowany. Tego typu elementy są chętnie stosowane przez amatorów oraz doświadczonych kierowców. Opisywane akcesoria skutecznie zabezpieczają kręgosłup na odcinku szyjnym, który jest jednym z najsłabszych odcinków i w razie uderzenia może łatwo ulec kontuzji.Stabilizatory są w stanie zredukować siły wpływające na odginanie głowy. Aby jednak zadziałały tak, jak należy, konieczne jest odpowiednie dobranie modelu, przy uwzględnieniu masy ciała kierowcy oraz jego wzrostu. Ważne jest też dopasowanie do kształtu ciała, a zwłaszcza do górnej części. Po założeniu nic nie powinno się ruszać. W zestawie najczęściej znajdują się paski, które można wykorzystać do zapięcia, dzięki czemu będzie ono jeszcze bardziej stabilne. Oferowane przez nas produkty zostały poddane niezależnym testom, które potwierdziły skuteczność ich ochrony.

Ochraniacz na kark - co można znaleźć w naszej ofercie?

Zapewniamy szeroki wybór modeli znanych marek, takich jak AlpineStars MX, Leatt, O’NEAL czy REV’IT. Wyróżniają się one sztywną konstrukcją, która została dodatkowo wzmocniona. Ochraniacz karku współpracuje z naturalnymi ruchami ciała, a jednocześnie utrzymuje się na swoim miejscu. Jego obecność zabezpiecza zwłaszcza najbardziej kruche kości. Oprócz tego istnieje możliwość regulacji stabilizatora, co ułatwia jego perfekcyjne dopasowanie.W celu ułatwienie zakładania i zdejmowania poszczególne wersje są otwierane za pomocą pojedynczego przycisku. Są też wyposażone w mechanizm awaryjnego zwalniania. W naszym asortymencie dostępny jest także ochraniacz na kark na dzieci. Wyróżnia się on ergonomiczną konstrukcją, dopasowaną do maluchów w wieku 6-10 lat oraz młodzieży do 14 lat. Niektóre elementy zostały wykończone miękkim materiałem, który zapewnia bardzo wysoki komfort użytkowania. Opisywane akcesoria występują w różnych wersjach kolorystycznych.

P.U.H. DEFENDER S.C. | ul. Góra Libertowska 50 | 30-444 Libertów | woj. małopolskie | email: info@defender.net.pl | tel:666 303 505 | NIP: 6751395918
pixel