Ładuję dane.
Może to potrwać od kilkunastu do kilkudziesięciu sekund, prosimy o cierpliwość
Moto Konfigurator Wybierz swój motocykl

Podnośniki motocyklowe i stojaki

Znaleziono: 49 produktów
12

Podnośnik do motocykla to sprzęt niezastąpiony przy wszelkiego rodzaju pracach serwisowych. Przydaje się również przy garażowaniu, zabezpieczając jednoślad. Dobry podnośnik motocyklowy powinien być przede wszystkim niezawodny i stabilny, tak aby znajdujący się na nim pojazd mógł być solidnie przymocowany. Ważna jest też wygoda obsługi – podnoszenie motocykla nie powinno wymagać użycia zbyt dużych nakładów siły.

Jaki wybrać podnośnik motocyklowy?

Podnośniki motocyklowe można podzielić na dwie główne kategorie – w kształcie litery V i hydrauliczne. Zastanawiasz się, jaki wybrać podnośnik motocyklowy, by był praktyczny, a jednocześnie służył Ci jak najdłużej? Postaw przede wszystkim na renomowaną markę, która gwarantuje solidne wykonanie. Wybór typu zależy od Twoich indywidualnych preferencji. Stojaki motocyklowe typu V mają prostszą budowę, są lżejsze i tańsze, a także proste w obsłudze, bo podniesienie maszyny zajmuje zaledwie kilka sekund. Podnośnik motocyklowy hydrauliczny jest bardziej wszechstronny, ponieważ pomoże Ci podnieść nawet bardzo ciężki pojazd bez użycia siły. Jest też bardziej stabilny, ale zajmuje więcej miejsca, gdy nie jest używany. Ponadto takie stojaki są droższe.

Czym charakteryzuje się dobry podnośnik motocyklowy?

Podnośnik motocyklowy, niezależnie od rodzaju, powinien charakteryzować się solidną budową. Warto zwrócić uwagę na wykorzystany materiał oraz rodzaj zastosowanych łączeń. Przydadzą się też kółka, które znacznie ułatwią użytkowanie sprzętu.

Jak widać, podnośnik motocyklowy może mieć niejedno imię – w naszej ofercie znaleźć możesz egzemplarze centralne, do podnoszenia przedniej lub tylnej części motocykla. Są proste i łatwe w obsłudze, umożliwiają szybki przegląd maszyny lub wykonanie podstawowych zabiegów konserwacyjnych w domu. Te nieco bardziej solidne stojaki motocyklowe z większym spektrum regulacji stosowane są w warsztatach mechanicznych.

Na co zwracać uwagę, wybierając stojaki motocyklowe?

Oczywiście podstawową kwestią, gdy wybieramy podnośnik do motocykla, jest jego rodzaj, jednak tę kwestię już omówiliśmy. Oprócz tego, wybierając produkt, należy zwrócić uwagę na:

  • jego maksymalny udźwig oraz porównać z wagą motocykla,
  • wysokość unoszenia, którą oferuje podstawka pod motocykl – sprawdzamy, czy pozwoli na komfortowe przeprowadzenie wszystkich czynności konserwacyjno-kontrolno-pielęgnacyjnych,
  • obecność dodatkowych elementów zabezpieczających,
  • typ budowy, który trzeba odnieść do planowanego zastosowania produktu.

Wszystkie podnośniki motocyklowe znajdujące się w ofercie naszego sklepu umożliwiają samodzielne ułożenie na nich motocykla. Znajdziesz tu także niejeden stojak do transportu motocykla, który pozwoli Ci bezpiecznie przewieźć swoją maszynę np. na tor.

Skąd mam wiedzieć, jakiego podnośnika do motocykla potrzebuję?

Podnośnik koła tylnego przyda się w momencie, gdy będziesz chciał nasmarować łańcuch lub odkręcić i wymienić tylne koło. Jest niedrogi, prosty w użyciu i stosunkowo tani. Oprócz tego pasuje do większości modeli motocykli. Alternatywą dla niego może być podnośnik wstawiony pod rolki wahacza na tylnym kole. W tym przypadku potrzebne będą odpowiednie gwinty montażowe – te znajdują się głównie w maszynach sportowych i naked-ach. Podnośnik należy dopasować do posiadanych w motorze gwintów.

Inną opcją są podnośniki centralne. Te jednak nie zawsze mogą być stosowane, ponieważ nie wszystkie modele motorów to umożliwiają. Są jednak idealne do prac przy obu kołach czy wahaczach. W asortymencie znajdziesz też świetnej jakości podnośniki na koło przednie. Pamiętaj jednak o tym, żeby wkładać na nie motor, dopiero gdy jego tylna część jest już unieruchomiona na podnośniku. Dzięki nim będziesz mógł swobodnie zająć się przednim kołem, widelcem, albo układem hamulcowym. Ten ostatni zdecydowanie lepiej zostawić jednak profesjonalistom.

Szukasz podnośnika lub stojaka transportowego do swojego motoru? Wytypuj ten najbardziej odpowiedni i zamów go w świetnej cenie w naszym sklepie. Jeżeli pojawią się jakiekolwiek problemy z jego prawidłowym doborem, skontaktuj się z nami!

P.U.H. DEFENDER S.C. | ul. Góra Libertowska 50 | 30-444 Libertów | woj. małopolskie | email: info@defender.net.pl | tel:666 303 505 | NIP: 6751395918
pixel