Ładuję dane.
Może to potrwać od kilkunastu do kilkudziesięciu sekund, prosimy o cierpliwość

Moto Konfigurator

Wybierz swój motocykl

Db killer

Znaleziono: 24 produktów
12

Choć dźwięk silnika motocykla dla wielu osób jest porównywalny z najpiękniejszą muzyką, to w niektórych przypadkach jest po prostu zbyt głośny. Jeżdżąc na maszynie generującej duży hałas jesteśmy narażeni nie tylko na dyskomfort, ale przede wszystkim na wysoki mandat, szczególnie za granicą. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest redukcja hałasu wydobywającego się z rury wydechowej. Na rynku można znaleźć specjalne części, dzięki którym zarówno kierowca, jak i pasażer oraz inni uczestnicy ruchu drogowego z pewnością odczują różnicę.

Co to jest DB Killer?

Chcąc znacząco ograniczyć liczbę decybeli generowanych przez pracujący silnik, warto zamontować w tłumiku DB Killer. Jest to stosunkowo niewielki element podobny do rurki, którego głównym zadaniem jest ograniczenie hałasu. Taki efekt jest możliwy dzięki zmniejszeniu ilości wydobywających się spalin. DB Killer jest wykonany z lekkich, aczkolwiek wytrzymałych materiałów, gwarantujących długą żywotność bez względu na liczbę przejechanych kilometrów. Zamontowanie tego elementu jest całkowicie bezpieczne dla silnika, czego nie można zawsze powiedzieć o innych metodach ograniczania hałasu.

Jak dobrać DB Killer?

Podczas wyboru konkretnego modelu, należy przede wszystkim zwrócić szczególną uwagę na wielkość. Nie wszystkie wersje pasują do każdego tłumika. Na początku warto zmierzyć jego średnicę wewnętrzną. Idealnie nadaje się do tego suwmiarka. Dla pewności należy wykonać przynajmniej trzy pomiary. W przypadku prostej rury wydechowej, dobór DB Killera jest najprostszy.
Użytkownicy motocykli z wygiętym tłumikiem mogą zamontować specjalne reduktory. Ponadto istnieją firmy specjalizujące się w produkcji DB Killerów, m.in. do tłumików owalnych. W praktyce każdy posiadacz motocykla może zamontować ten reduktor hałasu w swojej maszynie i cieszyć się komfortową i bezpieczną jazdą w każdych warunkach. Choć instalacja DB Killera jest stosunkowo prosta, to jeżeli nie czujemy się na siłach, warto skorzystać z usług profesjonalnego warsztatu.

P.U.H. DEFENDER S.C. | ul. Góra Libertowska 50 | 30-444 Libertów | woj. małopolskie | email: info@defender.net.pl | tel:666 303 505 | NIP: 6751395918
pixel