Ładuję dane.
Może to potrwać od kilkunastu do kilkudziesięciu sekund, prosimy o cierpliwość
Moto Konfigurator Wybierz swój motocykl

Akrapovič - wydechy i tłumiki

Znaleziono: 410 produktów

Każdy wydech motocyklowy Akrapovic to klasa sama w sobie. Produkty marki wykonywane są najczęściej z tytanu. W niektórych egzemplarzach można znaleźć też włókno węglowe lub wysokiej jakości stal nierdzewną. Dostosowane są do potrzeb konkretnych modeli motocykli – właśnie stąd wynikają nieraz tak gruntowne różnice w ich budowie oraz kształcie. Firma projektując swoje wyroby uwzględnia jednak zdecydowaną większość maszyn jeżdżących po polskich drogach i nie tylko!Wydechy Akrapovic są wykonane z dbałością o najmniejszy szczegół. Dlatego też ich elementy są łączone przy użyciu połączeń spawanych TIG. Odbywa się ono w osłonie gazowej i pozwala na uzyskanie wyjątkowo estetycznych spawów. Spawać można ręcznie lub automatycznie, a jakość połączeń jest fenomenalna. Ponieważ metoda ta jest tak dokładna, posługiwanie się nią zajmuje niestety dość sporo czasu. Na pytanie czy warto kupić Akrapovic wydech, odpowiadamy – tak, zdecydowanie warto!

Zalety wydechów marki Akrapovic

Podstawową zaletą wydechów Akrapovic jest to, że jest to marka globalna, do której produktów mamy swobodny dostęp. Sprawia to, że te są zawsze od ręki dostępne w naszym sklepie. Produkty Akrapovic zadowalają najbardziej wymagających miłośników zarówno jazdy miejsko-turystycznej, jak i sportowej. Ponieważ produkty bazują głównie na tytanie, oferują:odporność na korozję, perfekcyjnie wyważony kompromis pomiędzy odpowiednią sztywnością, a sprężystością, ogromną wytrzymałość w stosunku do innych materiałów oraz swojej masy, bardzo niską wagę – tytan jest kilka razy lżejszy od stali.Poza tym oczywiście doskonale radzą sobie zarówno z niskimi, jak i wysokimi temperaturami.Jeżeli szukasz idealnego wydechu dla siebie, który sprawi, że jazda na motorze będzie jeszcze większą przyjemnością, koniecznie zapoznaj się z asortymentem naszego sklepu! Jeśli potrzebujesz uzyskać nieco więcej informacji na temat poszczególnych produktów, skontaktuj się z nami. Z przyjemnością pomożemy odszukać idealny wydech lub tłumik dla Ciebie!

Firma Akrapovič od 1990 roku zajmuje się produkcją układów wydechowych – początkowo przeznaczonych do motocykli, a od 2010 roku - również do samochodów osobowych. Ten słoweński przedsiębiorca zaopatruje w swoje podzespoły motocykle sportowe, uczestniczące w wyścigach motocrossowych, enduro, superbike, supersport i Moto GP. Tłumik Akrapovič można także znaleźć w modelach rajdowych. Od maja 2010 r. układ wydechowy tej marki aż 38 razy pojawił się na mistrzostwach świata w sporcie motorowym.

Produkcja przedsiębiorstwa jest oparta na bezpośrednich doświadczeniach założyciela, gdyż Igor Akrapovič od 1977 roku sam uprawiał sport motorowy, początkowo jeżdżąc na dwusuwach 250 GP, potem w Formule 1, a pod koniec kariery – w klasie Superbike. Po jej zakończeniu w 1989 roku otworzył niewielki sklep tuningowy, w którym wraz z kilkuosobową załogą samodzielnie wytwarzał pierwsze tłumiki Akrapovič. Zaprojektowany przez niego układ wydechowy był lżejszy i tańszy od zachodnich modeli, ale doskonale spełniał swoje zadanie. Wyjątkowość tego modelu była efektem wykorzystania własnych doświadczeń motocyklisty. Swój nowy wydech Akrapovič wykonywał z włókna szklanego i tworzyw sztucznych, które znacznie zmniejszyły jego masę. Pod koniec lat 90-tych nie tylko wzrosła sprzedaż podzespołów, ale też tłumik Akrapovič był powszechnie wykorzystywany w motocyklach, które wygrywały mistrzostwa. Pierwszym ze zwycięzców był Colin Edwards, który w 2000 roku zdobył tytuł mistrza świata w WSBK. Laury zdobywały też bolidy w Formule 1 z takim wyposażeniem.

Obecnie wydechy motocyklowe Akrapovič są prawdopodobnie najbardziej znanymi na świecie. Swoją popularność zawdzięczają z pewnością perfekcyjnej jakości wykonania, która przewyższa wszystkie znane na rynku modele. W produkcji detali takich jak końcówka wydechu Akrapovič czy inne elementy wydechu, są stosowane kosmiczne technologie oraz wytrzymałe materiały, włącznie z tytanem. Polska jest jednym z wielu krajów, w którym pasjonaci sportów motorowych i aktywni uczestnicy rajdów na mistrzowskim poziomie wybierają produkty tej marki.

Obecnie wydechy motocyklowe Akrapovič są prawdopodobnie najbardziej znanymi na świecie. Swoją popularność zawdzięczają z pewnością perfekcyjnej jakości wykonania, która przewyższa wszystkie znane na rynku modele. W produkcji detali takich jak końcówka wydechu Akrapovič czy inne elementy wydechu, są stosowane kosmiczne technologie oraz wytrzymałe materiały, włącznie z tytanem. Polska jest jednym z wielu krajów, w którym pasjonaci sportów motorowych i aktywni uczestnicy rajdów na mistrzowskim poziomie wybierają produkty tej marki.Pełny asortyment marki AKRAPOVIC znajdziesz na stronie producenta. Jeśli jesteś zainteresowany/a produktem, którego nie mamy w naszym sklepie internetowym, a jest w ofercie producenta, na pewno możemy to dla Ciebie ściągnąć. Pomożemy też w dobraniu odpowiednich elementów do Twojego motocykla.Akrapovic to marka doskonale znana w świecie motocyklistów. Jej wydechy to małe dzieła sztuki, które nie tylko wyglądają, ale sprawiają też, że Twoja maszyna zacznie brzmieć wprost kosmicznie! Niektóre z nich mogą również sprawić, że motor będzie się mniej grzał podczas stania na światłach czy pozwolą stworzyć niebywałe efekty świetlne w czasie zabawy na motorze wieczorami. Maszyna zyskuje lepszą moc, a jej układ wydechowy staje się znacznie lżejszy po zamontowaniu Akrapovica.

P.U.H. DEFENDER S.C. | ul. Góra Libertowska 50 | 30-444 Libertów | woj. małopolskie | email: info@defender.net.pl | tel:666 303 505 | NIP: 6751395918
pixel